سفارش تبلیغ
صبا
" سلام بر شما ... از این که از علمدار بصیر بازدید نمودید ، بسیار خرسندیم . از طریق نظرات می توانید پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید "

 

آخرین مطالب
پیوند دوستان

علمدار بصیر: طی حادثه‌ای که روز پنجشنبه دوم مهر در مراسم رمی جمرات رخ داد تا دیروز 228 ایرانی کشته و 248 نفر نیز مفقودی گزارش شده است که اکنون نیز خبر از 400 نفر کشته می رسد.

عکس

اینکه قبلا گفته می شود ارتباط ما با عربستان بیش از پیش قوی تر شده است جای خود دارد اما اینکه به دولت مردان و وزیران ما اجازه ی ورود به عربستان را نمی دادند جای بحث دیگری است.

 

در این رابطه سید حسن هاشمی وزیر بهداشت که از همان روزهای نخست حادثه خود و وزارتخانه متبوعش برای هرگونه کمک رسانی به حجاج مجروح اعلام آمادگی کرده بود، پس از کش و قوس‌های فراوان سعودی به‌ عربستان سفر کرد.

 

متأسفانه هاشمی پس از حضور در عربستان و دیدار با چند حجاج مجروح اکنون خبر از آماده شدن وی و هیأت همراهش برای مناسک حج شده اند.

 

گرفتن عکس سلفی با لباس احرام چه چیزی را بازگو می کند مثل اینکه همه چیز به فراموشی سپرده شده است که خانواده های ایرانی چقد منتظ یک خبر از مکه و حاجیان خود شده اند.

عکس

عکس

اکنون تریلی ها پر از اجساد است و چه بسا بسیاری از حجاج ایرانی در آن تریلی ها باشند که هنوز شناسای نشده اند که امید بود با ورود وزیر بهداشت اقدامات بیشتر و سریع تری در این خصوص انجام می گرفت نه اینکه اکنون برای مناسک حج آماده شوند.

 

صالح اطهری‌فرد، سرپرست کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع،درباره آخرین جست‌‌و‌جو‌ها برای مشخص شدن وضعیت اعضای مفقود کاروان قرآنی اظهار کرد: در کنار سردخانه‌ها ال‌سی‌دی‌ بزرگی قرار داده‌اند که تصاویر هزار و 107 جسد از صبح در این ال‌سی‌دی پخش شده است تا مدیران کاروان‌ها اجساد را چک کنند و آنهایی که فکر می‌کنند ایرانی هستند و شباهتی به ایرانیان دارند، به همراه کدی که روی آنها زده شده است، به مسئولان سعودی اعلام کنند تا بتوانند این اجساد را داخل سردخانه‌ها ببینند و در صورت اطمینان از ایرانی بودن و یا تشخیص هویت، ترخیص کنند.اطهری‌فرد در ادامه گفت: بنده هزار و 107 عکس از اجساد را از صبح دیده‌ام، اما هیچیک از سه مفقودی کاروان قرآنی در بین این عکس‌ها نبودند.وی ضمن وخیم توصیف کردن وضعیت نگهداری اجساد ادامه داد: امشب نیز دو کانتینر دیگر که اجساد در داخل آنها روی هم تلنبار شده است، تخلیه می‌شوند و پس از عکسبرداری از اجساد، تصاویر را می‌بینیم تا در صورت وجود اجساد ایرانی، شناسایی انجام شود.

 

آقای وزیر با این حال وخیمی که اکنون در مکه وجود دارد چگونه دلتان می آید از آن ها بگذرید و درگیر کار دیگری شود؟

 

جناب آقای هاشمی انجام اعمال حج را در روزهای باقی مانده از سفرتان نیز می شود انجام دهید خواهشا فعلا به فکر حاجیان ایرانی و خانواده های نگرانشان باشید تا غمی از روی آن ها بردارید.

 

لعنت بر آل سعود که چنین غم بزرگی را بر مسلمانان جهان وارد کرد و امیدواریم این قوم هرچه زودتر به نابودی خود نزدیک شود.

 

 

تاریخ ارسال مطلب : سه شنبه 94/7/7 | نویسنده : alamdarbasir


 

تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به علمدار بصیر می باشد و انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد.
طراحی و اجرا : مرکز فرهنگی صالحون