سفارش تبلیغ
صبا
" سلام بر شما ... از این که از علمدار بصیر بازدید نمودید ، بسیار خرسندیم . از طریق نظرات می توانید پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید "

 

آخرین مطالب
پیوند دوستان

 

س

علمدار بصیر:

السلام علیک یا زین العابدین. با آمدن ماه محرم شور و عشق حسینی زنده می شود و در هر مجلسی روضه ای به نام این نور خدا برپا می شود. ولی در این بین بعضی از حرف ها که توسط مداحان و نقل کنندگان عاشورا زده می شود جای کمی تامل دارد.در اغلب مراسماتی که به نام سیدالشهدا برپا می شود حرف هایی زده می شود که در شان امامان بزرگوارمان نیست.اغلب مداحان و نقل کنندگان امام سجاد(ع) را با لقب امام زین العابدین بیمار خطاب می کنند که یک نوع توهین به این امام بزرگوار محسوب می شود.مگر امام سجاد(ع) چند روز در بستر بوده اند که به ایشان چنین لقبی را نسبت می دهند؟ چرا مداحان ما فقط یک ماه بیماری امام را می بینند و بقیه عمر ایشان که سرشار از سختی و استقامت بوده است را به فراموشی می سپارند؟ امیدواریم در سخنان خود بیشتر دقت کنیم زیرا هر حرفی پاسخ و حسابی خواهد داشت.

تاریخ ارسال مطلب : پنج شنبه 92/8/30 | نویسنده : alamdarbasir
یک پایگاه خبری عرب زبان جزئیات و مصوبات نشست امنیتی ضد ایرانی بین رئیس جمهور فرانسه، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس دستگاه جاسوسی عربستان سعودی را فاش کرد.

 

 

 

به گزارش علمدار بصیر: فارس به نقل از الحدث، هفته گذشته یک نشست امنیتی خطرناک در تل‌آویو برگزار شد که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه و بندر بن سلطان رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی در آن حضور داشتند.

دستور کاری این نشست بررسی تحولات منطقه‌ای و ایجاد طرحی برای مقابله با همگرایی آمریکا و ایران بویژه بعد از خشم سعودی‌ها نسبت به این روند بود.

منابع مطلع دیپلماتیک در بیروت به الحدث نیوز گزارش دادند که این دیدار حاوی مصوبات مهم و سرنوشت‌سازی در مورد نقشه راه درگیری‌ها در منطقه بوده است. این منابع اعلام کردند که خبر تشکیل این نشست به محافل دیپلماتیک غربی و عربی و ایران نیز رسیده است.

این منبع اعلام کرد که اولاند و نتانیاهو و بندر در این دیدار به نمایندگی از کشورهای خود توافق کردند که به صورت مستقیم در برابر هر همگرایی سیاسی ایران و آمریکا بایستند تا سطح دشمنی دو طرف در حالت کنونی باقی بماند و سیاست تحریم‌های آمریکا علیه ایران تحت تاثیر این همگرایی قرار نگیرد.

این در حالی است که طرف اسرائیلی نیز از طفره رفتن آمریکا از مشارکت در حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران خشمگین است، آنهم در زمانی که تل‌آویو به دنبال جمع‌آوری حمایت‌های سیاسی بین المللی جدید برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران است.

این منبع تاکید کرد که خلاصه مصوبات نشست مذکور به شرح زیر است:

- تلاش برای تقویت راهکارهای نظامی برای حمله به ایران و تاسیسات نظامی این کشور.

- حمایت نظامی عربستان سعودی برای آماده سازی مقدمات این حمله از طریق تقویت سیستم های دفاعی این کشور و استفاده از فرودگاه‌های عربستان [از سوی رژیم صهیونیستی] و همکاری اطلاعاتی عربستان در این زمینه.

- تقویت تمرین‌های نظامی بین این سه طرف و آغاز مانورهای نظامی جدید به صورت دوره ای با حضور طرف‌های بین‌المللی شامل فرانسه، رژیم صهیونیستی، عربستان و اردن در خلیج عقبه برای آمادگی در صورت نیاز به حمله انفرادی اسرائیل به ایران.

- خطرناک‌تر از تمام این طرح ها، توطئه استفاده از القاعده و زمینه‌سازی برای این گروهک تروریستی و زیر شاخه‌های آن در درگیری‌های منطقه ای و استفاده از آن به صورت گسترده علیه ایران است. در این راستا بررسی‌های صورت گرفته در این نشست نشان داد که باید بخشی از فعالیت های نظامی القاعده از سوریه به لبنان منتقل شده و گروهک های وابسته به عربستان در این کشورها که تحت امر القاعده هستند نیز تقویت و فعال شوند تا زیر نظر بندر بن سلطان ضربه‌های نظامی را به شکل حملات انتحاری به منافع ایران در لبنان از جمله به حزب الله لبنان وارد کنند.

- حمله به منافع ایران به دست تروریست‌های القاعده در عراق و برخی کشورهای منطقه که رابطه خوبی با ایران دارند، بخش دیگری از این توطئه است.

- در این نشست مقرر شد سطح گفتمان تحریک آمیز علیه ایران افزایش یافته و این موضوع الان در اظهارات برخی مقامات وابسته لبنانی و برخی دیگر از کشورها قابل مشاهده است.

- بندر، اولاند و نتانیاهو در این نشست توافق کردند بعد از شکستی که در سوریه متحمل شدند؛ نفوذ نظامی خود را در منطقه گسترش دهند تا بتوانند کفه موازنه منطقه‌ای را به نفع خود باز گردانند. در همین راستا مقرر شد که ضربات نظامی به نوار غزه وارد شود یا عملیات نظامی طولانی مدت برای تحت فشار قرار دادن ایران و متفرق کردن برنامه‌های سران این کشور در جبهه های مختلف در دستور کار این سه طرف قرار گیرد.

در همین راستا پایگاه اینترنتی لوپوئن فرانسه در گزارشی با اشاره به همگرایی بیش از حد فرانسه و رژیم صهیونیستی در دوره اخیر نوشت: تاکنون هیچکدام از روسای جمهوری فرانسه در اظهارات خود مبنی بر حمایت خدشه ناپذیر فرانسه از اسرائیل تا این حد پیش نرفته بودند.

این پایگاه خبری به نقل از فردریک آنسل کارشناس علوم سیاسی و استاد روابط بین الملل فرانسه نوشت: زمانی که اولاند دبیر اولی حزب سوسیالیست را برعهده داشت، همواره رهبر سوسیال دموکرات های اروپا و طرفدار اسرائیل محسوب می‌شد. به همین دلیل وی مایل است امنیت اسرائیل را در فهرست اولویت های خود قرار دهند.

آنسل معتقد است: دیپلماسی کنونی فرانسه در موضعگیری سرسختانه نسبت به پرونده هسته ای ایران ادامه راهی است که از سال 2007میلادی آغاز شده و سارکوزی و اولاند هر دو یک مسیر را در پیش گرفتند.

تاریخ ارسال مطلب : پنج شنبه 92/8/30 | نویسنده : alamdarbasir
رهبر معظم انقلاب در اجتماع پر شکوه ده‌ها هزار نفر از فرماندهان بسیج:
تعبیر عقب‌نشینی از «نرمش قهرمانانه» بدفهمی‌ است/ خطوط قرمز در مذاکرات هسته‌ای رعایت شود
رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع فرماندهان بسیج، بسیج را مظهر ثبات، افتخار و ابهت نظام اسلامی برشمردند و با تبیین ویژگیها و روشهای فریبکارانه و حق ناپذیر استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، ایستادگی را تنها راه مأیوس شدن دشمن برشمردند.

به گزارش علمدار بصیر ،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در اجتماع پر شکوه دهها هزار نفر از فرماندهان بسیج، بسیج را مظهر ثبات، افتخار و ابهت نظام اسلامی برشمردند و با تبیین ویژگیها و روشهای فریبکارانه و حق ناپذیر استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، ایستادگی و اقتدار ملت را تنها راه مأیوس شدن دشمن برشمردند و با تأکید بر حمایت قطعی از دولت و مسؤلان افزودند: در بحث هسته ای خطوط قرمز باید رعایت شود و از حقوق ملت، حتی یک قدم عقب نشینی نشود.

حضرت آیت الله خامنه ای در این اجتماع عظیم، بسیج را مظهر عظمت ملت ایران و نیروی کارآمد درونی کشور دانستند و تاکید کردند: بسیج، برای دوستان نظام و انقلاب و کشور، مایه خرسندی و امید و اعتماد، و برای بدخواهان و دشمنان و کینه ورزان نظام اسلامی، مایه بیم و هراس است.

ایشان با اشاره به تقارن هفته بسیج با ایام حماسه ی بزرگ زینب کبری سلام الله علیها افزودند: حماسه زینبی، مکمل حماسه عاشورا است و به یک معنا حماسه حضرت زینب سلام الله علیها، احیاء کننده و نگهدارنده حماسه عاشورا شد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه عظمت کار حضرت زینب سلام الله علیها فقط قابل سنجش و مقایسه با حماسه عاشورا است، خاطر نشان کردند: این بانوی بزرگ اسلام و بشریت همچون قله ی سرافراز و استواری در برابر همه مصیبت ها و حوادث تلخ ایستاد و به یک الگو و پیشوای جاودانه مبدل شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سخنان پولادین و قاطعانه و در عین حال روان حضرت زینب سلام الله علیها در برابر مردم کوفه و همچنین در دربار ابن زیاد و دربار یزید تاکید کردند: آن بانوی بزرگ مجسمه عزت بود، همچنانکه حضرت امام حسین علیه السلام در روز عاشورا بود.

ایشان، نتیجه ایستادگی حضرت زینب سلام الله علیها را، بوجود آمدن جریانی در طول تاریخ برای چگونگی حرکت و ایستادگی در مسیر حق دانستند و خاطر نشان کردند: باید الگوی حرکت ما و جهت گیری آن، همواره زینبی و هدف نیز عزت اسلام و جامعه اسلامی و عزت انسان باشد.

رهبر انقلاب اسلامی عامل اصلی بوجود آمدن چنین روحیه ای در حضرت زینب سلام الله علیها و سایر اولیا و انبیاء و مومنین را برخورد صادقانه با عهد و پیمان الهی بیان کردند و گفتند: قرآن کریم، این صدق را هم برای پیامبران عظام الهی و اولیاء و هم برای مومنین و مردم معمولی لازم می داند و همه ما باید در مقابل عهدی که با خدا داریم پاسخگو باشیم.

حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: بر اساس نص صریح قرآن، این عهد، ایستادگی در مواجهه با دشمن در نبرد نظامی، سیاسی و اقتصادی و پشت نکردن به دشمن، است.

ایشان گفتند: بر اساس این عهد، هر جا که صحنه زورآزمایی است، باید در مقابل دشمن ایستاد و باید عزم و اراده مومنین بر اراده دشمن غلبه پیدا کند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این بخش از سخنان خود به تعبیر "نرمش قهرمانانه" که چندی پیش بکار بردند، اشاره کردند و گفتند: عده ای، "نرمش قهرمانانه" را دست کشیدن از اصول و آرمان های نظام اسلامی تعبیر کردند و برخی دشمنان نیز برهمین اساس، مدعی عقب نشینی نظام اسلامی از اصول شدند درحالی‌که این برداشت ها، خلاف واقع و بدفهمی است.

رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: نرمش قهرمانانه به معنای مانور هنرمندانه و استفاده از شیوه های متنوع برای دستیابی به اهداف و آرمانهای گوناگون نظام اسلامی است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اهداف گوناگون نظام اسلامی برای پیشرفت و ایجاد تمدن عظیم اسلامی افزودند: این اهداف بصورت مرحله به مرحله و قطعه، قطعه است که راهنمایان و هادیان و متفکران و مسئولان، این مراحل را قطعه گذاری می کنند و سپس حرکت جمعی شروع می شود.

ایشان خاطر نشان کردند: این، نظامِ صحیح حرکت منطقی برای پیشرفت نظام اسلامی است که همه فعالان عرصه سیاست و مدیران کلان کشور و همچنین فعالان عرصه بسیج باید آن را مد نظر داشته باشند.

رهبر انقلاب اسلامی سپس چند سوال مطرح کردند: آیا تاکید نظام اسلامی بر پیشرفت به معنای جنگ طلبی نظام اسلامی است؟ آیا نظام اسلامی می خواهد با همه ملت های جهان و دولت ها، چالش داشته باشد؟ همانگونه که برخی اوقات از دهان برخی دشمنان ملت ایران، از جمله از دهان نحسِ نجسِ سگ ِهار ِ منطقه یعنی رژیم صهیونیستی شنیده می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: این ادعای دشمن، نقطه مقابل دیدگاه و روش اسلامی است زیرا هدف نظام اسلامی بر اساس درسی که از اسلام و قرآن و پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام گرفته شده، عدالت و احسان و نیکی به همه ملت ها است.

ایشان تاکید کردند: تهدید واقعی جهان، نیروهای شرآفرین دنیا از جمله رژیم جعلی اسراییل و حامیان آن هستند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: نظام اسلامی همواره خواهان محبت و خدمت به همه انسان ها و روابط دوستانه با ملت ها است.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان کردند: نظام اسلامی حتی با ملت آمریکا هیچ دشمنی ندارد، اگرچه دولت آمریکا، نسبت به ملت ایران و نظام اسلامی، مستکبر و دشمن و بدخواه و کینه ورز است.

ایشان تاکید کردند: آنچه که نقطه مقابل نظام اسلامی است و نظام اسلامی با آن مقابله دارد، استکبار است.

حضرت آیت الله خامنه ای پس از تاکید بر این واقعیت، سخنان خود را در جمع دهها هزار فرمانده بسیجی با تبیین ویژگی های تاریخی استکبار و نمودهای آنها در دوران کنونی ادامه دادند.

رهبر انقلاب، استکبار را واژه ای قرآنی خواندند و افزودند: استخوان بندی استکبار در طول تاریخ، ثابت، اما روشهای آن متفاوت و متغیر بوده است.

ایشان با تاکید بر مخالفت با هر گونه برخورد غیر خردمندانه در هر عرصه ای خاطر نشان کردند: باید در همه زمینه ها از جمله مخالفت و مبارزه با استکبار با برنامه ریزی و درایت و حکمت عمل کرد.

رهبر انقلاب برای تحقق برخورد مدبرانه و خردمندانه با نظام استکبار، شناخت "خصوصیات، عملکرد و جهت گیریهای نظام استکباری" را ضروری برشمردند و افزودند: بدون شناخت و درک صحیح خصوصیات نظام سلطه، برنامه ریزی حکیمانه برای مقابله با آن امکان پذیر نیست.

ایشان در تبیین خصوصیات رفتار نظام استکباری، بر یک ویژگی اصلی یعنی خود برتر بینی تمرکز کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان کردند وقتی یک کشور یا یک نظام بین المللی، خود را اصل، محور و برتر بداند معادلات خطرناکی در تعاملات جهانی بوجود می آید.

رهبر انقلاب، قائل شدن حق مداخله در امور دیگر کشورها، تحمیل ارزشهای مورد نظر به دیگر ملتها و ادعای مدیریت جهانی را از جمله پیامدهای خودبرتر بینیِ مطلقِ نظام سلطه دانستند و افزودند: دولمتردان آمریکایی جوری حرف می زنند که انگار صاحب اختیار ملتها و مالک جهان و منطقه هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای، حق ناپذیری را از دیگر تبعاتی دانستند که ویژگی خودبرتر بینی استکبار بدنبال می آورد.

ایشان با اشاره به مقاومت استکبار و امریکایی ها در مقابل حقوق ملتها افزودند: بحث هسته ای ایران نمونه ای روشن از مخالفت سلطه گران در مقابل حقوق ملتهاست.

رهبر انقلاب خاطر نشان کردند: هر انسان و یا کشور اهل منطق و استدلال در مقابل حرف حق، تسلیم است اما استکبار حرف حق و حقوق روشن دیگران را نمی پذیرد و برای پایمال کردن این حقوق تلاش می کند.

حضرت آیت الله خامنه ای، مجاز دانستن جنایت نسبت به ملتها را از دیگر ویژگی‌های استکبار برشمردند و افزودند: نظام سلطه برای ملتها و انسانهایی که تابع و تسلیم آنها نیستند هیچ ارزشی قائل نیست و هر جنایتی را در حق آنها مجاز می داند.

ایشان در تشریح برخی از مثالهای بی پایانی که در این زمینه وجود دارد به برخورد مشمئز کننده مستکبرین با بومیان آمریکایی، جنایات انگلیسی ها در حق بومیان استرالیایی و بردگی سیاهان آفریقا بدست امریکایی ها اشاره کردند.

رهبر انقلاب، استفاده امریکایی ها از بمب اتمی در ژاپن را از دیگر نمونه های جنایات معاصر استکبار خواندند و خاطر نشان کردند: در دنیا فقط دو بار از بمب اتم استفاده شده که هر دو بار نیز آمریکایی ها آن را در حق مردم ژاپن انجام داده اند اما برغم این جنایت اکنون خود را متولی مسئله اتمی در دنیا می خوانند.

رهبر انقلاب کشتار و شکنجه مردم در ویتنام، عراق، پاکستان و افغانستان را یادآور شدند وافزودند: شکنجه های نفرت آور در گوانتانامو و ابوغریب هچیگاه از یاد ملتها نمی رود.

حضرت آیت الله خامنه ای در چارچوب ضرورت شناخت ویژگیهای استکبار برای برخورد خردمندانه با نظام سلطه، به ویژگی دیگر سلطه گران یعنی فریب گری و نفاق پرداختند.

ایشان خاطرنشان کردند: پوشاندن لباس خدمت به جنایت، از شیوه های رایج مستکبران است.

رهبر انقلاب در اثبات این واقعیت به توجیه حمله اتمی به ژاپن در تبلیغات امریکایی ها اشاره کردند و افزودند: امریکایی ها می گویند اگر 200 هزار نفر در حمله اتمی به هیروشیما و ناکازاکی کشته نمی شدند جنگ جهانی دوم پایان نمی یافت و جامعه بشری باید 2 میلیون کشته دیگر را تحمل می کرد بنابراین امریکا در حمله به ژاپن، در واقع به بشریت خدمت کرده است!

ایشان افزودند: این دروغ عجیب و فریب کاری بزرگ در حالی تکرار می شود که براساس اسناد موجود چند ماه قبل از جنایت اتمی امریکا در ژاپن، هیتلر یعنی رکن اصلی جنگ جهانی دوم خودکشی کرده بود. موسولینی یعنی رکن دیگر جنگ جهانی نیز قبل از این حمله دستگیر شده بود و ژاپنی ها هم از دو ماه قبل برای تسلیم شدن اعلام آمادگی کرده بودند.

رهبر انقلاب در تبیین علت واقعی حمله اتمی امریکا به ژاپن خاطر نشان کردند واقعیت آن است که امریکایی ها می خواستند سلاح جدیدشان یعنی بمب اتم را در یک میدان واقعی آزمایش کنند که این کار را با کشتار مردم بی گناه هیروشیما وناکازاکی انجام دادند اما اکنون در تبلیغات خود، به این جنایت لباس خدمت می پوشانند.

حضرت آیت الهی خامنه ای برخورد منافقانه در ماجرای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را یک نمونه دیگر از فریبکاری‌های نظام استکبار دانستد.

ایشان خاطر نشان کردند: رئیس جمهور و دیگر مقامات آمریکایی بارها استفاده از سلاح شیمایی را خط قرمز خود اعلام کردند اما همین رژیم آمریکا با حملات شیمیایی صدام به ملت ایران، نه تنها مخالفت نکرد بلکه حداقل پانصد تن ماده شیمیایی بسیار خطرناک در اختیار صدام قرار داد که دیکتاتور بغداد با استفاده از آن، گاز خردل تولید و مدافعان غیور ایران را هدف قرار داد.

ایشان، کشتار قریب به 300 مسافر در حمله ناو آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران و حمایت بی‌دریغ اطلاعاتی از صدام را از دیگر جنایات رژیم آمریکا خواندند و افزودند: جنگ افروزی، و اختلاف افکنی از دیگر خصوصیات نظام استکبار است.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به مقابله جبهه حق و جبهه استکبار در تمام طول تاریخ این سؤال مبنایی را مطرح کردند که علت واقعی توطئه چینی استکبار در قبال جمهوری اسلامی چیست؟

رهبر انقلاب در پاسخ به این سؤال، به عامل اصلی شکل گیری انقلاب اسلامی استناد کردند و افزودند: انقلاب ملت بزرگ ایران، و نظام منتخب این ملت اساسا در اعتراض به استکبار و عوامل آن شکل گرفته و رشد یافته است بنابراین استکبار با توجه به خصوصیات یادشده، اصولاً قادر نیست این نظام را تحمل کند مگر اینکه از شکست آن مأیوس شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با توجه به ضرورت مأیوس شدن دشمن، به عنوان اصلی ترین عامل بازدارنده استکبار از ادامه توطئه علیه ملت ایران، تأکید کردند: آحاد ملت ایران، جوانان و همه کسانی که به هر دلیل حتی غیر اسلامی، به میهن و خاکشان عقیده دارند باید کاری کنند که در دل دشمن یأس بوجود آید و از ادامه توطئه ها مأیوس شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به استمرار دشمنی همه ی رؤسای جمهور آمریکا از اول انقلاب تاکنون، خاطر نشان کردند: تحریک قومیتها، تدارک کودتا، تحریک صدام و کمک بی پایان به عراق، تحریم و انواع فشارهای دیگر، نشانه دشمنی مداوم آمریکا با ملتی است که سی و پنج سال پیش در منطقه حساس غرب آسیا، حرکتی مستقل را آغاز کرد و با وجود همه دشمنی ها، به رشد خود ادامه داد و به الگوی ملتهای منطقه تبدیل شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نقش آفرینی رییس جمهور فعلی امریکا در فتنه 88 افزودند: در آن زمان یکی از شبکه های اجتماعی که می توانست به فتنه گران کمک کند احتیاج به تعمیر داشت اما همین دولت امریکا مانع از توقف فعالیتهای آن شد.

ایشان افزودند: آنها در این خیال خام و احمقانه بودند که شبکه های اجتماعی و توئیتر و فیس بوک می توانند نظام اسلامی را بربیاندازند به همین علت، همه امکات خود را به خط کردند.

رهبر انقلاب تحریم ها را از دیگر روشها و ابزارهای دشمن برای شکست ملت ایران دانستند و تاکید کردند: مشکل آنها این است که این ملت و ایمان و همبستگی او را نشناخته اند و از خطاها و شکستهای گذشته درس نمی گیرند.

حضرت آیت الهه خامنه ای با استناد به بیان دائم ملت و نظام اسلامی در 35 سال اخیر خاطر نشان کردند: همه موفقیتهای ما و شکستهای استکبار نشان می دهد که اقتدار و ایستادگی تنها راه برطرف کردن مزاحمتهای دشمن و عقب زدن اوست و ملت این مسئله را بخوبی می داند.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مذاکرات هسته ای و مباحث پیرامون ان اشاره کردند و گفتند: من بر حمایت از دولت و مسئولان داخلی و مسئولانی که اجرای مذاکرات را بعهده دارند، اصرار دارم زیرا حمایت از همه دولت ها را وظیفه خود می دانم.

ایشان افزودند: من چندین سال، مسئولیت اجرایی را بعهده داشتم و سنگینی و سختی کار اجرایی را حس کرده ام و می دانم که مسئولان اجرایی نیازمند کمک و حمایت هستند، بنابراین حمایت من از دولت و مسئولان قطعی است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: البته، از طرف دیگر، من بر تثبیت حقوق ملت ایران از جمله حق هسته ای نیز تاکید دارم و اصرار دارم که نباید از حقوق ملت ایران، حتی یک قدم، عقب نشینی شود.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: من در جزییات مذاکرات مداخله نمی کنم اما خطوط قرمزی وجود دارد که باید رعایت شوند و مسئولان هم موظف به رعایت این خطوط قرمز هستند و نباید از فضاسازی ها و تهدیدهای دشمن هم به خود هراسی راه دهند.

ایشان، علت اصلی تحریم ها برضد ملت ایران را، کینه ورزی استکباریِ امریکا دانستند و افزودند: کینه امریکا برضد ملت ایران همچون کینه شتری است و هدف آنها از فشارها این است که شاید ملت تسلیم شود اما اشتباه می کنند زیرا ملت ایران، با فشار، تسلیم هیچکس نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: به فضل و توفیق الهی، ملت ایران فشارها را تحمل و آن را تبدیل به فرصت خواهد کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به برخی نقاط ضعف در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های اقتصادی کشور و توهم دشمن برای رخنه از طریق این نقاط ضعف، گفتند: برخلاف توهم دشمن، این فشارها، فرصتی خواهد بود که ما نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.

ایشان تاکید کردند: تحریم ها کارساز نخواهد بود و خودِ آمریکایی ها هم به این موضوع پی برده اند زیرا همواره در کنار تحریم، تهدید نظامی را نیز بکار می برند و این نشان می دهد که تحریم ها، هدف آنها را برآورده نمی کند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: البته تهدید نظامی هم که پی در پی رییس جمهور و دیگر مسئولان امریکایی برزبان می آورند، اقدامی مشمئز کننده و نفرت انگیز است.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: رییس جمهور امریکا و دیگر مقامات این کشور، بجای تهدید نظامی ملت ایران، فکری به حال اقتصاد ویران شده و قرض های خود بکنند. بروند فکری کنند تا دولت آمریکا برای بیش از دوهفته تعطیل نشود.

ایشان تاکید کردند: ملت ایران به همه ملت های دنیا احترام می گذارد اما برخورد ملت ایران با متعرض، برخورد پشیمان کننده خواهد بود و آنچنان سیلی به متعرض خواهد زد که هرگز فراموش نکند.

رهبر انقلاب اسلامی موظف بودن مقامات آمریکایی را به بیان سخنانی که موجب رضایت شبکه سرمایه داری صهیونیستی شود، مایه وهن و ذلت و بی آبرویی آنها برشمردند و خاطر نشان کردند: رژیم صهیونیستی محکوم به زوال است زیرا این رژیمِ مفلوک بر اساس زور و تحمیل بوجود آمده و هیچ پدیده تحمیلی قابل دوام نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای با اظهار تاسف از تملق گویی برخی دولت های اروپایی در مقابل صهیونیست هایی که درواقع انسان نیستند، افزودند: در دوره ای، ملت فرانسه بعلت ایستادگی رییس جمهور این کشور در مقابل انگلیس و آمریکا، اعتبار سیاسی کسب کرد اما اکنون دولتمردان فرانسوی نه فقط در مقابل امریکا بلکه در مقابل رژیم نحسِ نجسِ صهیونیستی نیز اظهار خواری و کوچکی می کنند که مایه سرشکستگی ملت فرانسه است که خودشان باید برای آن علاجی پیدا کنند.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان معنای حقیقی بسیج را حضور متن مردم در عرصه های مختلف دانستند و تاکید کردند: این یک اصل مسلم و بدون تردید است که هرجا مردم در صحنه باشند و وحدت و همبستگی داشته باشند پیروزی قطعی است.

ایشان بسیج را مظهری از همین حضور مبارک خواندند و خاطر نشان کردند: بسیج در همه مراحل و دورانها امتحان صداقت خود را به خوبی پس داده است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: هرکس که به ارزشهای اسلام پایبند است و برای زحمات، مجاهدتها و خدمات بسیج، احترام قائل است، بسیجی به شمار می رود چه عضو مجموعه و سازمان بسیج باشد چه نباشد.

ایشان توانایی های بسیج را، کارگشای عرصه های مختلف خواندند و با اشاره به حضور قشرهای مختلف مردم و چهره های برجسته علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی در این مجموعه افزودند: توانایی های بسیج باید همچنان رشد و ارتقا یابد.

رهبر انقلاب، پایبندی به «الزامات اخلاقی، عملی و اجتماعی» را زمینه ساز رشد و تعالی مستمر بسیج برشمردند و افزودند: تقویت صبر و گذشت و تواضع، افزایش ظرفیتهای درونی، داشتن جنبه، برخورد با محبت با مردم، و تعامل صحیح با محیط و جامعه و تلاش بی وقفه برای خدمت از جمله الزاماتی است که می تواند مجموعه بسیج را در پیشبرد اهداف کشور، از تأثیرگذاری روزافزون برخوردار سازد.

ایشان تأکید کردند: بسیج با این ویژگی ها می تواند مایه استقرار، ثبات و ابهت و افتخار نظام باشد که بحمدالله هست.

رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنان خود، جوان ها را مورد خطاب قرار دادند و گفتند: بدون هیچ تردیدی، آینده روشن وامید بخش کشور و نظام متعلق به شما است و شما جوانان خواهید توانست کشور و ملت را به اوج توفیق برسانید و الگو و نمونه کامل تمدن نوین اسلامی را تشکیل دهید.

ایشان افزودند: لازمه انجام این وظایف سنگین از جانب جوانان، تقویتِ دین مداری، تقوا، عفت و پاکیزگی روحی و همچنین علم، نشاط کاری، امانت، خدمات اجتماعی و ورزش است.

در ابتدای این مراسم، با فرمان حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا و با رمز «محمد رسول الله» دومین مرحله از رزمایش گردانهای بسیج با عنوان «الی بیت المقدس» در 9 استان کشور به طور همزمان آغاز شد.

پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه استکبار جهانی پیکاری سخت، وسیع و چندبعدی را علیه انقلاب آغاز کرده است، گفت: استحکام ساخت درونی نظام نیازمند سازماندهی گسترده بسیج مردمی برای حضور در میدان هایی است که انقلاب و نظام به آن احتیاج دارد.

سرلشکر جعفری با اشاره به بسترسازی مناسب در بسیج برای تحقق فرامین فرمانده کل قوا مجموعه ای از اقدامات صورت گرفته در بسیج در حوزه های مختلف از جمله تشکیل شبکه های صالحین، امر به معروف و نهی از منکر، سازندگی و محرومیت زدایی و کارآفرینی، علمی پژوهشی، نخبگانی و اقشاری و ورزشی را به عنوان زیر ساختهای لازم برای توسعه عناصر قدرت آفرین در ساخت درونی نظام نام برد.

همچنین سردار سرتیپ محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مصتضعفین نیز در سخنانی با اشاره به جهاد همه جانبه پایگاه های مقاومت به عنوان ستون فقرات بسیج گفت: امروز پایگاه های بسیج کانون بیداری و تکیه گاه امن برای مردم هستند.

وی تأکیدکرد: دشمن تمام لشکرهای زر و زور و تزویر و هزاران رسانه را علیه کشور بسیج کند، سوزنی از مسیر ولایت عقب نشینی نخواهیم کرد.

در ابتدای این دیدار همچنین جمعی از بسیجیان حاضر در مراسم برنامه ی «پرچمداران تمدن اسلامی» را اجرا کردند.

تاریخ ارسال مطلب : پنج شنبه 92/8/30 | نویسنده : alamdarbasir
مردم بولیوی هر سال اوایل نوامبر جمجمه های مردگان خودرا که در خانه نگه داری می کنند ، برای شرکت در یک مراسم جشن به کلیسای قبرستان می اورند.

به گزارش علمدار بصیر: مردم بولیوی هر سال اوایل نوامبر جمجمه های مردگان خودرا که در خانه نگه داری می کنند ، برای شرکت در یک مراسم جشن به کلیسای قبرستان می اورند.

آنها اعتقاد دارند که اگر در این مراسم شرکت کرده و مردگان خود را در آن تکریم کنند ، این مردگان آنها را در ثروت ، قدرت ، کسب و کار و زندگی سالم یاری خواهند کرد .

مردم بولیوی با عطر و عود و سیگار مردگان خود را در این جشن حاضر می کنند.
آنها پس از مراسم ، جمجمه ها را در جعبه ها و بسته های مجلل گذاشته و تا جشن سال بعد در خانه نگهداری می کنند.

منبع: ره به ری

تاریخ ارسال مطلب : پنج شنبه 92/8/30 | نویسنده : alamdarbasir
متاسفانه این رسم بدی در سینمای ماست که افراد با چهره‌ای معصومانه و یا نقش‌های مثبت وارد می‌شوند و بعد از بازی قرار دادن اعتقادات و جذب آرای عمومی،‌ تغییر رنگ می‌دهند!

به گزارش علمدار بصیر به نقل از صاحب نیوز، به تازگی تصاویری در فضای اینترنت پخش شده است؛ با این عنوان که شبنم قلی‌خانی (بازیگر فیلم مریم مقدس ) هم به کشف حجابی‌ها پیوست! و در توضیح تصاویر قید شده که وی به‌همراه همسرش به استرالیا رفته و در رشته کارگردانی درس می‌خواند. ما در این سطور قصد دارد تا چند نکته که از نظر استراتژی فرهنگی اهمیت دارد را یادآوری کنیم.

 

اول این‌که؛ قلی‌خانی با بازی در فیلم «مریم مقدس» به دنیای سینما و تلویزیون معرفی شد، او که چیزی در چنته بازیگری نداشت تنها به دلیل چهره معصوم و ساده خود توانست به دل مخاطبان بنشیند و محبوبیت پیدا کند و کم کم به مدد تقدس «مریم مقدس» شناخته شد.

 

قلی خانی با بازی‌های بعدی در سینما و البته سوء‌مدیریت کاراکترهای مذهبی توانست نامی برای خود دست و پا کند و به شهرت برسد. اما بعد از آن برخلاف اولین نقشی که داشت(مریم مقدس)، خود را نشان ‌داد، تا آن‌جا که حالا وی به راحتی در خارج از کشور کشف حجاب می‌کند و ابایی از انتشار عکس‌های خود درفضای مجازی ندارد.

 

شبنم قلی خانی بازیگر مریم مقدس دز استرالیا

 

این یک حقیقت است که سینمای ما درحوزه فرهنگی فاقد مدیریت اصولی است. مدیریتی که مانع بروز چنین حرکت‌هایی از سوی بازیگران شود؛ البته منظور ایجاد فضای دیکتاتورمابانه‌ای چون هالیوود- که بازیگران ایرانی آرزوی آن را دارند- نیست، یعنی فضایی که در تاریخ آن وقایع‌ای همچون ماجرای مکارتیسم وجود داشت که حتی اعدام و تبعید بازیگران و فیلم‌سازان را تنها به خاطرمخالفت با تفکرات آمریکایی در دستور کار داشتند. بلکه مقصود آن است که درحوزه سینمای جمهوری اسلامی باید تفکر مدیریتی و فرهنگی براساس ارزش‌های حاکم اجرایی شود تا هرگز شاهد چنین تابوشکنی‌ها از سوی بازیگران در هرکجایی که هستند نباشیم.

 

قلی‌خانی اولین بازیگری نیست که با فیلم‌های مذهبی خود را نشان داده و از پلکان شهرت بالا آمده است شخصیت‌هایی که نتوانستد به عنوان الگوی خوبی دراین حوزه ماندگار شوند؛ متاسفانه این رسم بدی در سینمای ماست که افراد با چهره‌ای معصومانه و یا نقش‌های مثبت وارد می‌شوند و بعد از بازی قرار دادن اعتقادات و جذب آرای عمومی،‌ تغییر رنگ می‌دهند! یا این‌که برای خوب جلوه پیدا کردن،‌ نقش‌های مثبت و متدین به آنها می‌دهند تا نظر مردم را نسبت به خود عوض کنند.

 

با این اوصاف می‌توان گفت دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که این افراد را به مرور مدیریت و راهبری می‌کند سپس باید اعتراف کرد که همچنان ضعف مدیریت فرهنگی درنهادهای مذهبی – هنری‌مان داریم؛ چراکه حداقل با حمایت‌های مدبرانه می‌توان این افراد را جذب کرد تا نیروی‌های هنری خوبی باشند.

 

download (1)

 

نمونه دیگری مانند قلی‌خانی، مصطفی زمانی است بازیگر «یوسف پیامبر» او که به لطف سریال یوسف نبی و البته چهره معصومی که داشت نزد عموم مخاطبان محبوبیت پیدا کرد.

 

هرچند در دیدار تیم سریال یوسف پیامبر با حضرت آقا؛ ایشان به این بازیگر توصیه کرده بودند که وی ‌مراقب نقش‌های بعد ازاین باشد، اما متاسفانه او پس از پروژه «یوسف پیامبر» در نقش‌های کاملا متضاد و چهره‌ای متفاوت ظاهر شد؛ که البته در این مسیر وی صفی از حامیان سینماگر را هم به‌همراه داشت که معتقد بودند نباید وی را در ژانر مذهبی محدود کرد و نگاه داشت.

 

مریم مقدس

مریم مقدس

سخن ما این است که شهرت مسئولیت می‌آورد، ولی گویا به خاطر این‌که در سینمای ما متولی خاصی دراین ماجرا وجود ندارد تعهدی هم ایجاد نمی‌شود تا بازیگری که به شهرت رسیده به‌خصوص با موضوعات مذهبی،‌ در قبال جایگاهی که کسب کرده مسئولیت‌پذیر باشد و قبح‌شکنی آشکار نکند.

 

«ژان رنو» سوپراستار فرانسوی درمصاحبه‌ای که اخیرا داشته درباره برخی قوانین و مقررات موجود در سینمای فرانسه می‌گوید: « درفرانسه بازیگران اجازه ندارند خارج از کشور جولان بدهند و من تمام مدال‌ها و افتخاراتی که دارم همه داخلی است.» اما گویا در کشور ما روند معکوسی دنبال می‌شود بازیگران نه چندان معروف، خارج ازکشور هرچه می‌خواهند قبح‌شکنی و هنجارشکنی می‌کنند و وقتی به کشور برمی‌گردند به‌جای توبیخ همچنان لقب هنرمند را یدک می‌کشند و کسی کاری به کارشان ندارد و این همان سوء‌مدیریت فرهنگی درسینمای ماست.

تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه 92/8/27 | نویسنده : alamdarbasir
کیهان در ستون ویژه خبری خود از ملاقات فرزندان موسوی و کروبی با هاشمی رفسنجانی خبر داد.

به گزارش علمدار بصیر:کیهان در ستون ویژه خود نوشت:

ننگ آن بود که در مقابل جفا به امام و انقلاب سکوت کردید!

فرزندان دو تن از سران فتنه با هاشمی رفسنجانی و همسر و فرزندان وی ملاقات کردند. در حالی که این ملاقات پنهانی از سوی دفتر هاشمی رسانه‌ای نشده و در محاق پنهانکاری مانده اما محمد حسین کروبی پسر مهدی کروبی ضمن تهیه خبری آن را در اختیار رسانه‌های ضد انقلاب قرار داد. برخی فرزندان هاشمی در فتنه نفش‌آفرین بودند و نقش مهمی در تحریک وی ایفا کردند.

موسوی و کروبی که به خاطر جاه‌طلبی از سوی برخی مشاوران خائن و آلوده به سرویس‌های جاسوسی به بازی گرفته شدند، تا آنجا در فتنه پیش رفتند که از حرمت‌شکنان روز عاشورای حسینی با تعابیری نظیر مردمان خداجو حمایت کردند حال آن که در میان دستگیرشدگان عناصر بهایی و اعضای سازمان منافقین حضور داشتند.

این دو به همراه خاتمی و طیفی از اصلاح‌طلبان، شرایط را برای حمله به ارگان انقلاب و جمهوری اسلامی فراهم کردند و زمینه‌ساز تحرک کم‌سابقه گروهک‌های برانداز شدند تا آنجا که علناً از سوی مقامات آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی مورد حمایت قرار گرفتند و حتی سران اسرائیل از فتنه سبز به عنوان سرمایه بزرگ و پیاده نظام رژیم صهیونیستی در جنگ با ایران یاد کردند. 8 ماه تداوم آن فتنه دشمن را به طمع انداخت که فشارها علیه ایران برای تشدید و اختلاف میان ملت ایران را شدت بخشد.

به نقل از پسر کروبی، هاشمی در ملاقات مذکور مدعی شده که حصر موسوی و کروبی برای نظام اسلامی ننگ است و این درحالی است که نقطه سیاه همراهی با فتنه‌گران هم‌پیمان با گروه‌های ضد انقلاب از کارنامه هاشمی پاک نخواهد شد.

آقای هاشمی در حالی برای موسوی و کروبی ابراز تأسف کرده که حتی یک بار هم در طول فتنه سال 88 و جسارت علنی به امام حسین علیه‌السلام، امام و رهبری و اصل اسلام و انقلاب نسبت به این خیانت و ظلم بزرگ ابراز تأسف نکرد هیچ، که هیزم‌کش فتنه‌گری فتنه‌گران بود.

گفته می‌شود هاشمی در تلاش است با این ملاقات ادعای محافل فعال در فتنه را مبنی بر اینکه موسوی و کروبی را تنها گذاشته کمرنگ کند. این عناصر می‌گویند موسوی و کروبی با طناب هاشمی و اصلاح‌طلبان به چاه رفته‌اند، بنابراین باید تا آخر از این دو حمایت کنند!

مشاور کروبی: گریبان موسوی 40 سال دیگر هم گیر است

«آقای موسوی شما اسیر حصر خودساخته‌ای هستید که دیوارهایش بر شالوده توهم و لجاجت بالا رفت. شما گرانیگاه جماعتی شدید که به قول خاتمی سال هاست در حال خودکشی‌اند. تاریخ هرگز گریبان شما را برای تقلب مدعایی رها نخواهد کرد.»این جملات را داریوش سجادی از مشاوران کروبی عنوان کرد و با اشاره به برخی مظلوم‌نمایی‌های گاه به گاه رندان فرصت‌طلب عالم سیاست نوشت: «اینک بعد از سپری شدن هزار روز از انزوای گریزناپذیر، همه شواهد و قرائن نشان از آن دارد که با وضعیت موجود نباید و نمی‌توان چشم انتظار اتفاق جدیدی برای شما (موسوی) بود.

در عین حال بر این باورم که شما قبل از آن که در حصر حکومت باشید، اسیر حصر ذهنی خود شده‌اید. آری میرحسین موسوی محصور و اسیر و زندانی و گروگان حصر خودساخته‌ای شده که دیوارهایش بر شالوده‌های توهم و تعصب و لجاجت بالا رفته و ضخامت گرفته و استوار گشته و قوام یافته است».

وی می‌افزاید: این عزلت تحمیلی هرگز به خاطر ادعای تقلب نبوده و نیست. اجازه دهید خودتان و خودمان را گول نزنیم! این حصر از هرج و مرج‌طلبی و به آشوب‌ کشیدن شهر ناشی شد و الا تا پیش از آن جنابعالی بیش از یک سال آزاد بودید و پشت به پشت با کوبیدن بر طبل تقلب، بیانه صادر کردید اما انصافا صبر حکومت را زمانی لبریز کردید که اسباب ناامنی و آشوب را فراهم کردید که آخرین آن فراخوان روز والنتاین در 25 بهمن 89 به بهانه انقلاب مصری بود که متحیرانه تا چند ماه پیش‌تر امت‌تان در روز قدس با شعار «نه غزه - نه لبنان» برخلاف ادعای والنتاین 89 لاقیدانه خواستار بی‌وقعی به دغدغه‌ها و رنج و ستم و مبارزات ملت‌های عرب منطقه شده بودند!

همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه موسوی اسیر حصارهای ذهنی شد می‌نویسد: چهار سال گذشت و مطمئنا 40 سال هم که از افسانه تقلب بگذرد، تاریخ گریبان موسوی را برای مستندات آن ادعا رها نخواهد کرد.

متاسفانه صحنه‌آرایی صحنه‌آرایان امر را به موسوی مشتبه کرد. شما نه آنگ سان سوچی بودید و نه ماندلا، (بگذریم که آن پیرزن نیز با افتخار قلاده نوبل و اثبات خبث طینتش از طریق صحه گذاشتن بر کشتار مسلمانان توسط هم‌وطنان بودایی‌اش ثابت کرد «آنگ سان سوچی» بودن قبل از افتخار اسباب ابتذال است).

سجادی ادامه می‌دهد: هر چند پذیرش این واقعیت سخت است اما شوربختانه گریزی از آن نیست و «شما بازی خوردید» و بازیگردان و بازیگردانان اصلی مدت‌هاست در خلوت آسایش و ساحل عافیت‌شان، بردند و خوردند و چهار پای مرادشان را در چمن تنش‌های 88 چراندند و پروراندند و سهم و عایدی جنابعالی از آن غائله تنها بلاگردانی بابت زیاده‌خواهی و قدرت‌طلبی و شرارت و مطامع سیاسی ایشان شد!

وی می‌افزاید: به قول خاتمی «کنار کشیدن از انقلاب یا تظاهر به مخالفت کردن با آن هنر نیست. خودکشی است!» آقای موسوی! اکنون چشم خود را باز کنید و ببینید چه کسانی به بهانه «دفاع از شما» و شکستن «حصر شما» برای شما کمپین دفاع و حمایت راه انداخته‌اند؟!

شوربختانه خواسته یا ناخواسته جنابعالی گرانیگاه جماعتی شده‌اید که بنا به بیان ظریف «خاتمی ارشاد» سالهاست در حال «خودکشی‌اند»!

مشاور کروبی می‌نویسد: تجربه 20 سال سکوت‌تان نشان داده اگر حرف زدن در سیاست را نامتبحرید حرف نزدن در سیاست را ماهرید. فقط کافی است به لاک سکوت و تنهایی خود مطابق قبل از 88 بازگردید و سیاست را سه طلاقه کنید.

با توجه به روحیات شاعرانه و شخصیت هنری و طبع ساده‌اندیشانه‌تان تصور آن است که تجربه 4 سال گذشته توانسته به جنابعالی اثبات کند مرد میدان پیچیده سیاست نیستید و دیگران می‌توانند مدیریت‌تان کنند.

وی همچنین موسوی را به بی‌مبالاتی و ورود پرهزینه در فتنه 88 متهم کرد و نوشت: گره‌ کار به دست خودتان باز می‌شود. شما مرد میدان سیاست و کیاست نیستید. در این عرصه عرض خود می‌برید و زحمت دیگران می‌دارید.

تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه 92/8/27 | نویسنده : alamdarbasir

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی برنامه‌های چهارمین وزیر پیشنهادی روحانی برای وزارت ورزش و جوانان، کلید ساختمان سئول را به گودرزی سپردند.

 

 

 

به گزارش علمدار بصیر: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان پس از بررسی صلاحیت و برنامه‌های محمود گودرزی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، به وی رأی اعتماد دادند.

وکلای ملت با 199 رأی موافق، 44رأی مخالف و 24رأی ممتنع از مجموع 267آرای مأخوذه به چهارمین گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای تصدی وزارت ورزش و جوانان رأی اعتماد دادند.

 رئیس‌جمهور تاکنون مسعود سلطانی‌فر، سیدرضا صالحی‌امیری و نصرالله سجادی را برای تصدی وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرده است، اما هیچ از آنان موفق به جلب اعتماد نمایندگان نشده بودند.

فارس

تاریخ ارسال مطلب : یکشنبه 92/8/26 | نویسنده : alamdarbasir
این روز ها خیلی ها می گویند که باید معیشت مردم بهبود پیدا می کرد ولی به جای بهبود معیشت مردم، شاهد عزل و نصب های اتوبوسی در وزارتخانه ها هستیم.

به گزارش علمدار بصیر: پس از از روی کار آمدن دولت یازدهم و شعار معروف رئیس جمهور از ابتدای فعالیت خود مبنی بر اینکه با کلید آمده ایم نه با داس، تعداد زیادی عزل و نصب در وزارتخانه های مختلف انجام گرفت.

این روز ها خیلی ها می گویند که باید معیشت مردم بهبود پیدا می کرد ولی به جای بهبود معیشت مردم، شاهد عزل و نصب های اتوبوسی در وزارتخانه ها هستیم.

جدول عزل و نصب های دولت تدبیر و امید فقط در سطح مدیران رده بالا به شرح زیر است؛ این درحالی است که هر کدام از مدیران رده بالا در سطح خود نیز عزل و نصب هایی داشته اند که ذکر نشده است.

عزل‌و نصب های دولت تدبیر و امید در نهاد ریاست جمهوری:

ردیف

سمت

عزل شده

نصب شده

1

معاون اجرایی رئیس جمهور

 

 محمد شریعتمداری

2

مشاور رئیس جمهور

 

اکبر ترکان

3

رئیس کل بانک مرکزی

محمود بهمنی

ولی اله سیف

4

معاون امور مجلس رئیس جمهور

لطف اله فوزنده

مجید انصاری

5

مشاور اقتصادی رئیس جمهور

 

مسعود نیلی

6

رئیس بنیاد شهید

زریبافان

محمدعلی شهیدی

7

رئیس سازمان محیط زیست

محمدزاده

معصومه ابتکار

8

معاون اول رئیس جمهور

محمدرضا رحیمی

اسحاق جهانگیری

9

رئیس دفتر رئیس جمهور

حسن موسوی

محمد نهاوندیان

10

سرپرست نهاد ریاست جمهوری

حمید بقایی

محمد نهاوندیان

11

معاون حقوقی رئیس جمهور

فاطمه بداغی

الهام امین زاده

12

رئیس جمعیت هلالاحمر

ابوالحسن فقیه

محمد فرهادی

13

مسئول دبیرخانه ساد هماهنگی با مفاسد اقتصادی

 

کاظم پالیزدار

14

دبیر هیئت دولت

علی صدوقی

محسن حاجی میرزائی

15

رئیس دفتر معاون اول رئیس جمهور

 

کاظم چهره گشا

16

سرپرست معاونت مراسم و تشریفات دفتر رئیس جمهور

مهدی آشتیانی

ولی ا... مبینی

17

دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

 

اکبر ترکان

18

مسئول دبیرخانه جنبش عدم تعهد

مشائی

اکبر ترکان

19

رئیس سازمان فضائی ایران

 

اکبر ترکان

20

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد

 

اکبر ترکان

21

معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس جمهوری

 

بهمن حسین پور

22

رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری

عادل محمدیان

اسماعیل سماوی

23

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری

محمدعلی زهره ای

عبدالخلیل معظم زاده

24

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری

محمد شیخان

علیرضا معزی

25

مشاور و مدیر کل امور حوزه دفتر رئیس جمهور

 

محسن صالحی

26

سرپرستی گروه مشاوران جوان ریاست جمهوری

 

اسماعیل سماوی

27

معاونت اجرای قانون اساسی رئیس جمهور

میرتاج الدینی

الهام امین زاده

28

مشاور امور هماهنگی معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری

 

سیدرضا علوی

29

رئیس حراست نهاد ریاست جمهوری

 

خان کرمی

30

مدیر کل حوزه معاون حقوقی رئیس جمهور

 

جعفر عاشوری

31

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور

 

محمدابراهیم طاهریان فرد

32

معاون حقوقی، کنسولی و امورمجلس دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان

 

قوام شهیدی

33

مشاور حقوقی معاون کل نهاد

 

داوود کرمی

34

رئیس دبیرخانه هیأت نظارت بر سفرهای خارجی کارکنان دولت

 

محمدعلی سام

35

مشاور معاون حقوقی رئیس جمهور

 

حسین سرتیپی

36

قائم مقام معاون حقوقی رئیس جمهور

 

سعید تقدیسیان

37

ذیحساب و مدیر کل سابق امور مالی و بودجه نهاد ریاست جمهوری

حبیب اله جزءخراسانی

علیرضا مهران پور

38

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری

عباس امیری فر

سید رضا اکرمی

39

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری

 

مرتضی بانک

40

سخنگوی دولت

غلام حسین الهام

محمدباقر نوبخت

41

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری

ابراهیمی

محمدرضا خباز

42

نماینده رئیس جمهور در دانشگاه مذاهب اسلامی

 

مسیح مهاجری

43

دبیر شورای امنیت ملی

سعید جلیلی

علی شمخانی

44

معاونت بین الملل رئیس جمهور

علی سعید لو

به وزارت خارجه منتقل شد

45

مدیر کل توسعه منابع انسانی تشکیلات و آموزش نهاد ریاست جمهوری

علی مهدی

غلامعباس ظفری

46

سرپرست مرکز ملی فضای مجازی و دبیرخانه شورایعالی فضای مجازی

مهدی اخوان

محمود واعظی

47

معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاه های اجرایی

 

محسن نجفی خواه

48

سرپرستی اداره کل مراسم و معاونت تشریفات دفتر رئیس جمهور

 

اصغر صابری

49

مدیر کل پشتیبانی و خدمات عمومی نهاد ریاست جمهوری

 

محمود افصح حسینی

50

سرپرست معاونت سیاسی دفتر رئیس جمهور

محمدجعفر بهداد

حسام الدین آشنا

51

نائب رئیس هیأت امنا مجموعه های حافظیه و ساختمان اجلاس

 

عبدالخلیل معظم زاده

52

سرپرستی اداره کل تشریفات معاونت مراسم و تشریفات

 

رضا محمدنژاد

53

مدیر کل توسعه منابع انسانی، تشکیلات و آموزش نهاد ریاست جمهوری

 

غلامعباس ظفری

54

رئیس مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی معاونت امور مجلس رئیس جمهور

 

عیسی ولایی

55

سرپرست هسته گزینش نهاد

 

محمدرضا جلیلیان

56

سرپرست معاونت هماهنگی پیگیری های ویژه و خدمات مدیریت دفتر

همایون حمیدی

محمد دوایی

57

سرپرست اداره کل تشریفات

 

رضا محمدنژاد

58

مشاور و مدیر کل حوزه معاون امور مجلس رئیس جمهور

 

حسین خادمی

59

معاون امور نظارتی و هماهنگی معاون امور مجلس رئیس جمهور

 

مجید نصیرپور

60

مشاور معاون امور مجلس رئیس جمهور

 

نادر ریاحی سامانی

61

معاون راهبردی شورای امنیت ملی

 

علی حسینی تاش

62

معاون امنیت بین الملل و سیاست خارجی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی

علی باقری

سعید ایروانی

63

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی

 

داوود دانش جعفری

64

معاون امنیت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی

 

پرویز پور احمد

65

معاون امنیت داخلی دبیرخانه شورای امنیت ملی

 

دریادار محتاج

66

ژنرال آجودان ریاست جمهوری

 

حسن ولیوند زمانی

 

عزل‌و نصب های دولت تدبیر و امید در وزارت نفت:

ردیف

سمت

مدیر عزل شده

مدیر منصوب

1

مدیر عامل شرکت ملی پتروشیمی

عبدالحسین بیات

عباس شعری مقدم

2

مدیرعامل شرکت ملی گاز

جواد اوجی

حمیدرضا عراقی

3

قائم مقام وزیر

 

کاظم وزیری

4

معاونت امور بین الملل و بازرگانی

احمد خالدی

منصور معظمی

5

مدیر کل بازرسی

مرتضی شاه میرزایی

رحیم عقیقی

6

مدیر کل دفتر وزارتی

علیرضا نیکزاد رهبر

کریم زمانی

7

اداره کل نظارت بر صادرات و مبادلات نفتی

مجید چگینی

محسن پاک نژاد

8

مشاور عالی وزیر در امور طرح های صنعت نفت

 

حبیب امین فر

9

مدیرعامل شرکت ملی نفت

احمد قلعه باش

رکن الدین جوادی

10

مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران

علی اصغر عرشی

محسن قمصری

11

سرپرست پژوهشگاه صنعت نفت

وحید حدادی اصل

محمدعلی عمادی

12

رئیس سازمان حراست صنعت نفت

علیرضا فخاری

هوشنگ ایزدی

13

عضو هیئت مدیره شرکت گاز

اصغر سهیلی پور

عزیزاله رمضانی

14

عضو هیئت مدیره شرکت گاز

سعید پاک سرشت

عبدالحسین ثمری

15

عضو هیئت مدیره شرکت گاز

محمدرضا غروی

حسن منتظر

16

عضو هیئت مدیره شرکت نفت

علیرضا ضیغمی

هرمز قلاوند

17

عضو هیئت مدیره شرکت نفت

جواد اوجی

عبدالمحمد دلپریش

18

عضو هیئت مدیره شرکت نفت

 

محسن قمصری

19

عضو هیئت مدیره شرکت نفت

 

محمودرضا فیروزمند

20

عضو هیئت مدیره شرکت نفت

 

محمدعلی عمادی

21

عضو هیئت مدیره شرکت نفت

 

سیداصغر هندی

22

عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی

علی محمد بساق زاده

عبدالحسین بیات

23

عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی

رمضان اولادی

محمدحسن پیوندی

24

عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی

 

داوود شاددل

25

عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی

قاسمی

عباس شعری مقدم

26

عضو عملیات شرکت ملی گاز

 

عبدالحسین ثمری

27

مدیر عاملی پتروشیمی بندر امام

محمدحسن ظریف

رضا امیری

28

معاون مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی

 

حسن پیوندی

29

رئیس پژوهش و فناوری و رئیس کانون تفکر شرکت نفت و گاز پارس

 

مریم خرم

30

مدیرعامل پتروشیمی کاویان

محمدحسین ظریف‌کارفرد

رمضان اولادی

31

دبیر هیئت مدیره شرکت ملی پتروشیمی

 

اسحاق طاهریان

32

رئیس کل امور حقوقی صنایع پتروشیمی

 

احمدرضا مصیر

33

رئیس روابط عمومی پتروشیمی

 

هادی زنوزی اصل

34

سرپرست امور حسابرسی داخلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی

ناصر عزتی

اردشیر غزنوی

35

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت

محمدعلی عمادی

سورنا ستاری

36

مشاور اجتماعی وزیر نفت

 

سید امیر طالبیان

37

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد

مسعود حسنی

ناصر اسلامی

38

نماینده ایران در هیئت عامل کشورهای صادرکننده نفت اوپک

محمدعلی خطیبی

حسین کاظم‌پور

39

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران

محمود زیرکچیان‌زاده

محمدباقر سلیمانی

40

معاون مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی

 

مسعود حسنی

41

رئیس اداره تدارکات‌و‌امور کالای شرکت بهره برداری نفت‌و‌گاز مسجدسلیمان

ناصر نجفی

علیرضا کرطلالی

42

رئیس دفتر مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت‌و گاز مسجد سلیمان

ابراهیم شیرانی پور

قاسم صالحی

43

رئیس امور بازرسی شرکت ملی گاز ایران

 

محمدهادی امجدی پور

44

رئیس کل امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران

 

محمدرضا صدیقی

 
 

عزل‌و نصب های دولت تدبیر و امید در وزارت کشور:

 

ردیف

سمت

مدیر عزل شده

مدیر منصوب

1

سخنگوی وزارت کشور

 

حسینعلی امیری

2

مشاورعالی وزیر در امور توسعه مناطق

 

علی عبدالعلی زاده

3

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور

 

هوشنگ خندان دل

4

مشاور وزیر کشور در امور حقوقی

 

غلامحسین واحدی

5

معاون سیاسی وزارت کشور

سیدصولت مرتضوی

کاظم میروند

6

استاندار خراسان شمالی

احمدی بیغش

علی اکبر پرویزی

7

استاندار زنجان

 

جمشید انصاری

8

استاندار مازندران

عل اکبر طاهایی

ربیع فلاح جلودار

9

استاندار تهران

مرتضی تمدن

حسین هاشمی

10

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کشور

 

جواد ناصریان

11

رئیس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی

 

 

12

مشاورعالی‌وزیر‌در‌امور روحانیت‌و‌رئیس شورای‌فرهنگ‌وزارت کشور

 

 

13

استاندار اصفهان

 

رسول زرگرپور

14

استاندار البرز

 

سید طاهر طاهری

15

استاندار کهگلویه و بویر احمد

 

سیدموسی خادمی

16

استاندار لرستان

 

هوشنگ بازوند

17

استاندار چهارمحال و بختیاری

علی اصغر عنابستانی

قاسم سلیمانی

18

استاندار سمنان

 

محمد وکیلی

19

استاندار گلستان

 

حسین صادقلو

20

استاندارایلام

 

محمدرضا مروارید

21

استاندار مرکزی

 

محمدحسین مقیمی

22

استاندار فارس

 

محمد احمدی

23

استاندار خوزستان

 

عبدالحسین مقتدایی

24

خراسان جنوبی

 

وحیداله خدمتگزار

25

مدیرکل دفتر وزارتی وزارت کشور

علی اصغر محرابیان

 

26

مدیر کل حراست استانداری تهران

 

 

 

 

تاریخ ارسال مطلب : یکشنبه 92/8/26 | نویسنده : alamdarbasir
حسن روحانی در روزهای مبارزات انتخاباتی خود به مردم وعده داد که یارانه کالایی را در کنار یارانه های نقدی به مردم ارایه خواهد کرد. حال صد روز از آغاز به کار دولت تدبیر و امید گذشته است و مردم در انتظار محقق شدن آن وعده انتخاباتی رئیس جمهور هستند.

به گزارش علمدار بصیر به نقل از مهر: حسن روحانی رئیس جمهور در روزهای مبارزات انتخاباتی خود به مردم وعده داده بود که در صورتی که رئیس جمهور شود، در کنار پرداخت یارانه های نقدی، یارانه کالایی به مردم خواهد داد.

وی در آن زمان به این اعتقاد خود اشاره کرد که باید در کنار یارانه نقدی، یارانه کالایی را نیز به دهک‌های پایین جامعه داد، چراکه در دولت تدبیر و امید، هدف این است که در بخش اقتصادی، آرامش به مردم داده شود و مردم برای کالاهای اساسی خود نگران نباشند.

آن روزها روحانی با تاکید بر این‌که صدقه گرفتن افتخار نیست، بلکه صدقه دادن افتخار است، گفته بود: ما باید به نحوی حرکت کنیم که وضع مالی مردم خوب شود تا مالیات دهند و در واقع به سمتی برویم که دست دولت به سمت ملت دراز باشد نه برعکس آن. به اعتقاد روحانی، یارانه افرادی که دارای حقوق ثابت هستند، مانند کارگران و کارمندان باید تقویت شود.

او در مورد یارانه‌ها معتقد است: یارانه باید هدفمند شود اما سوال اینجا است که آیا این امر محقق شد؟ یارانه باید به تولید می‌رسید اما این امر محقق نشد و برای ادامه هدفمندی باید نواقص گذشته اصلاح گردد و در کنار یارانه نقدی، یارانه کالایی هم داشته باشیم تا مردم مشکل نداشته باشند و نگرانی از مردم گرفته شود. دولت تدبیر و امید درصدد است تا علاوه بر حل مشکلات اقتصادی، مردم به چنان آرامشی برسند و همه در خانه‌ها شاغل باشد که به یارانه 45 هزار تومانی نیاز نداشته باشند.

آن زمان وعده انتخاباتی حسن روحانی برای پرداخت یارانه نقدی  توجه همگان را به دنبال داشت؛ در شرایطی که اکنون صد روز از عمر دولت یازدهم گذشته است و خبری از پرداخت یارانه کالایی یا ارایه سبدهای کالایی به مردم نیست.

البته خبرها از دولت حکایت از آن دارد که احتمالا قرار است در بودجه سال 93 کل کشور، ارایه یارانه کالایی به مردم نیز در کنار یارانه نقدی گنجانده شود. از سوی دیگر، مقرر شده بود که برای پرداخت هرچه بهتر یارانه‌ها، سه دهک پردرامد کشور حذف شده و پرداخت یارانه های کالایی و یارانه های نقدی، تنها به اقشار متوسط و ضعیف جامعه داده شود.

این در شرایطی است که دولت هیچگونه مکانیزمی برای شناسایی سه دهک پردرآمد جامعه ندارد و بر همین اساس است که رئیس جمهور در یکی از مصاحبه های خود اعلام کرده است که دولت قصد ندارد وارد زندگی خصوصی افراد شود و اموال آنها را شناسایی کند.

البته در اواخر دولت گذشته نیز، دولتمردان دهم با همراهی مجلس مصوبه ای را برای ارایه سبدهای کالایی به اقشار آسیب پذیر در مقاطع سه ماهه در اختیار گرفت که به دلیل پایان یافتن عمر دولت، هیچگاه عملیاتی نشد.

در واقع، در این مصوبه عنوان شده بود که به منظور حفظ امنیت غذایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور، دولت موظف است در مقاطع سه ماهه سبدهای کالایی شامل برنج، روغن و گوشت را تامین و از طریق دستگاه‌های مزبور توزیع کند.

البته قرار بود که اعتبار مورد نیاز برای اجرای این قانون از محل سهم دهک‌های درآمدی بالا از یارانه‌های موضوع قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تامین و در بودجه سالانه کشور منظور شود.

در عین حال، علی محمد احمدی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص می گوید: حدس من این است که دولت بین روش های مختلف پرداخت یارانه مردد است و ممکن است در بودجه سال 93 به صورت ترکیبی عمل کند یعنی به بخشی نقدی یارانه پرداخت کند، به بخشی کالا بدهد و بخشی را هم حذف کند.

وی می افزاید: ظاهرا دولت خودش هنوز به جمع بندی نرسیده و حدس و گمان هایی به شکل پراکنده توسط مسئولان مطرح می شود البته در نهایت باید آقای نوبخت سخنگوی اقتصادی دولت تصمیم نهایی در این رابطه را اعلام کند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: به نظر می رسد دولت در حال حاضر به این جمع بندی رسیده که با شیوه موجود پرداخت یارانه نقدی آن هم به شکل فراگیر قادر به ادامه کار نیست و حتی اگر کسری هزار میلیاردی امسال را به هر شکل جبران کند، قطعا برای سال آینده با مشکل مواجه است.

به هرحال مردم منتظر محقق شدن این وعده از سوی رئیس جمهور هستند، به خصوص اینکه هم اکنون قیمت بسیاری از اقلام اساسی در بازار بالا است و همین امر، قدرت خرید مردم را به شدت کاهش داده است و بنابراین ارایه سبد کالایی یا پرداخت یارانه کالا در کنار یارانه نقدی، می تواند یاری رسان مردم باشد.

 

تاریخ ارسال مطلب : یکشنبه 92/8/26 | نویسنده : alamdarbasir
شهید علی شبیب محمود یکی از برجسته‌ترین رهبران مدافع حرم حضرت زینب(س) بود که هنگام حمله خمپاره‌ای تروریست‌های سوریه به حرم حضرت زینب(س) پرچم یا زینب (س) را بر فراز گنبد عقیله قمر بنی هاشم حضرت زینب کبری(س) به اهتزار درآورد.
 به گزارش  علمدار بصیر به نقل از ابنا، حزب الله و مقاومت اسلامی لبنان امروز پیکر شهید «علی شبیب محمود» با کنیه "ابوتراب" را که طی یک عملیات جهادی در منطقه حجیره سیده زینب(س) و در نبرد با تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید تشییع کردند.

مراسم تشییع پیکر این شهید مجاهد با حضور خیل عظیم مردم منطقه، سران حزبی و کشوری و حزب الله و مقاومت اسلامی در حرم مطهر حضرت زینب(س) برگزار شد.

پس از انتقال پیکر این شهید به لبنان و اقامه نماز، پیکر این فرمانده مدافعان حرم در گلزار شهدای منطقه "جنانه" لبنان به خاک سپرده شد.

شهید علی شبیب محمود یکی از برجسته‌ترین رهبران مدافع حرم حضرت زینب(س) در منطقه زینبیه بود که هنگام حمله خمپاره ای ترویست‌های سوریه به حرم حضرت زینب(س) با شجاعت و شهامت پرچم حضرت اباالفضل العباس(ع) را بر فراز گنبد عقیله قمر بنی هاشم حضرت زینب کبری(س) به اهتزار درآورد.

 

اهتزار پرچم  یا زینب (س) بر فراز گنبد حرم حضرت زینب توسط علی شبیب محمود

تاریخ ارسال مطلب : یکشنبه 92/8/26 | نویسنده : alamdarbasir


 

تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به علمدار بصیر می باشد و انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد.
طراحی و اجرا : مرکز فرهنگی صالحون